Jak vznikla hudebna?

Když jsem začal s výukou na hudební nástroje, chtěl jsem, aby věci které předávám byly přehledné a smysluplné. Sám jsem si díky tomu musel ujasnit mnoho věcí, které člověk umí a zná vlastně už podvědomě a nepřemýšlí nad nimi. Začal jsem pro žáky vytvářet výukové materiály - tabulatury pro kytaru, noty pro akordeon, pomůcky pro propojení hudební teorie s praxí a tak dále. Postupem času jsem se začal zamýšlet i nad obecnějšími otázkami ohledně výuky hudby což mě přimělo k formulaci výukových metod, kde důležitý není výkon, ale vztah a láska k hudbě...

Na webu proto najdete od výukových lekcí zaměřených na konkrétní techniku hry nebo konkrétní skladby také nápady na to, co s hudbou dělat aby nás nepřestala bavit, zajímat a inspirovat.


Lektoři:

Jmenuji se Jirka Hunyady. Mám několikaletou zkušenost s výukou dětí i dospělých a působil jsem jako vedoucí hudebního oddělení v Domě dětí a mládeže na Praze 8 v Karlíně. Během své hudební praxe jsem vystupoval v několika kapelách, sólově i s orchestrem. Absolvoval jsem také kurzy muzikoterapie, pedagogiky a následně vedl projekty hudebních dílen v neziskových organizacích, které se věnují podpoře života lidí s fyzickým i mentálním postižením. Ukázky mé vlastní tvorby, příadně zpracování populárních písní - "coverů" najdete na této stránce.

Zastávám jednoduché moto: Aby Vás hudba mohla provázet po celý život, měla by to být především radost a zábava.