Podrobněji o výuce

Kytara je nástroj na který hraji ze všeho nejdéle - od dětství do dnes cca 20 let. Výuku se snažím přizpůsobovat tak, aby bavila děti i dospělé. Hrajeme písně a skladby, které máte rádi, propojujeme teorii s praxí a rozvíjíme především vlastní vnímání hudby, rytmiky a hudební sluch.

I děti mohou po nějakém čase např. začít improvizovat, skládat vlastní písně a kombinovat akordy. Hudba by měla být především radost, zábava a hra, nikoli dril.

Pro nejmladší děti vybírám a nabízím nejčastěji písně od Svěráka a Uhlíře, Skoumala, písně k táboráku, a dále jakékoli lidové a populární písně, které děti znají a chtějí se je naučit. Důležité je podpořit jejich vlastní motivaci ke hře, vztah k nástroji a k hudbě jako takové. S dětmi písně také zpívám a snažím se je ke zpěvu motivovat. Samozřejmě když někdo zpívat nechce, respektuji rozhodnutí dětí.

S dospělými a pokročilejšími žáky se vždy domluvíme na oblasti jejich zájmu a učíme se konkrétní styl hraní, techniku nebo skladby. Podpořím Vás, pokud máte zájem o zhudebnění vlastních textů a skládání hudby. Není nic snazšího než to prostě zkusit, ukázat si základy kompozice a tvořit hudbu na úrovni, na které se nacházíte.

Sám mám raději klidnější hudbu - rád hraji fingerstyle, blues, jazz, swing, folk, ale samozřejmě taky pop, rock popř. živější funky. Můžete se u mě učit jak na klasickou, akustickou nebo elektrickou kytaru.

Co neučím a nenabízím - výuku klasiky klasickým způsobem, tvrdé styly jako metal, hardcore atp.


Ukulele je nástroj, který jsem přibral do repertoáru teprve před několika lety. Jde o relativně snadný nástroj, který zvládnou i dětí cca od 6 let. Pokud rodiče chtějí aby děti začaly na nějaký strunný nástroj, pro mladší děti proto často doporučuji právě ukulele. Pokud jste již hráli např. na kytaru nebo housle, hra na ukulele pro Vás bude poměrně snadná. Na výuce nejčastěji začínáme rytmickou a doprovodnou hrou, kterou je možné využít především ke zpěvu. Pokračovat je samozřejmě možné také fingerstylem(vybrnkáváním), hrou melodií nebo speciálními ukulele technikami. Vždy se snažím připravit takové písně, které znáte a s kterými Vás bude hraní bavit.


Na akordeon hraji asi 8 let. I když se snažím, rozhodně nejsem žádný koncertní mistr - učil jsem se především praxí po hospodách a od dalších hudebníků. Na výuce nabízím především základy hry a hraní lidových a populárních písně dle Vašeho výběru a zájmu. Pokud chcete hrát pro radost, zahrát si písně co máte rádi a naučit se hrát nejen podle not ale i podle sluchu, ozvěte se. Pokud se chcete dostat na koncertní špičkovou úroveň, přihlaste se ideálně na konzervatoř.